lt en
Registracija Internetu
Novadenta

Žirmūnų g. 81, Vilnius -
Odontologijos ir implantologijos
klinika

Telefonas: +370 615 24500 El. paštas: novadentalt@gmail.com

Darbo laikas: I–V 9:00–19:00, VI–VII nedirbame

Novadenta

Rinktinės g. 28, Vilnius -
Estetinės odontologijos
klinika

Telefonas: +370 608 40688 El. paštas: novadentalt@gmail.com

Darbo laikas: I–V 9:00–19:00, VI–VII nedirbame

Dantų šalinimas

Dantų šalinimas

Danties šalinimas – tai chirurginė procedūra, kurios tikslas – pašalinti nepagydomai sugedusį, nekokybišką, galintį sukelti komplikacijų dantį.

 

Dažniausiai šalinami itin stipriai pažeisti ar sugedę dantys, kurių nebeįmanoma išsaugoti pasitelkiant restauracines ar gydomąsias procedūras. Dantį rekomenduojama pašalinti ir tada, kai jis yra pilnai neišdygęs (retinuotas dantis) ir gali pažeisti greta esančių dantų šaknis, nulemti cistų formavimąsi, uždegimą bei kitas komplikacijas.

 

Norint išvengti komplikacijų, gan dažnai šalinami ir protiniai dantys. Įprastai protinių dantų šalinimas atliekamas tada, kai šie dantys yra netaisyklingai išdygę, juos sunku kokybiškai išvalyti, todėl kyla ėduonies bei minkštųjų audinių ligų rizika. Šie dantys gali būti šalinami ir dėl jų keliamos grėsmės gretimų dantų sveikatai.

 

Klinikoje „Novadenta“ profesionaliai ir neskausmingai atliekamas pažeisto danties išrovimas, chirurginis danties šalinimas, protinių ir retinuotų dantų šalinimas.

Dantų šalinimas reikalingas:

Kai dantys stipriai pažeisti ir jų nebeįmanoma išsaugoti

 

Nors šiuolaikinis odontologinis gydymas labai pažangus ir visuomet stengiamasi išsaugoti natūralius dantis, kai kada, siekiant išvengti grėsmės burnos sveikatai, stipriai pažeistą ar sugedusį dantį gali tekti pašalinti.

Kai protiniai ar pilnai neišdygę dantys neatlieka savo funkcijos ir kelia grėsmę burnos sveikatai

 

Protinius dantis rekomenduojama pašalinti, kai jie yra nepagydomai pažeisti, netaisyklingai išdygę, neatlieka savo funkcijos, juos sunku kokybiškai išvalyti, todėl aplink kaupiasi minkštasis apnašas, formuojasi apydančio audinių uždegimai ir kyla grėsmė bendrai burnos sveikatai. Moksliškai įrodyta, kad pašalinus protinius dantis, net 90 proc. atvejų pagerėja gretimų dantų būklė.

Atliekant ortodontinį gydymą

 

Planuojant ortodontinį gydymą, įvertinus paciento dantų padėtį, sąkandį, žandikaulių dydį, gydytojas ortodontas gali nuspręsti, kad siekiant atkurti taisyklingą sąkandį, papildomai reikalingas tam tikrų dantų šalinimas. Tokiu atveju gali būti šalinami ir visiškai sveiki dantys.

Dantų šalinimo etapai

Įvertinus danties būklę, pacientui pristatomas danties šalinimo planas, pateikiamos poprocedūrinio laikotarpio rekomendacijos ir ruošiamasi danties šalinimo procedūrai.

Atliekamas vietinis nuskausminimas, tad procedūra bus neskausminga ir nesukels nemalonių pojūčių.

Nuskausminimui suveikus, naudojant specialius instrumentus, tiksliais judesiais pašalinamas dantis.

Informacija apie dantų šalinimą

Trukmė: 10–30 min. (vieno danties).

Vizitų skaičius: įprastai pakanka vieno vizito, tačiau, planuojant visų protinių dantų šalinimą, rekomenduojama vieno vizito metu šalinti vienoje, o kito – kitoje pusėje esančius dantis.

Rekomendacijos po procedūros: jas pateiks dantį pašalinęs burnos chirurgas

Rezultatas: užkirstas kelias galimoms komplikacijoms, apsaugoti gretimi dantys ir bendra burnos ertmės sveikata.

Dantų šalinimo kainos:

Plomba

30 €

Kombinuotas gydymas

40 €

Spalvota plomba / šviesoje kietėjanti

50 €

Silantai

10 €

Pieninių dantų šalinimas

15 €

Kainoraštis

Dantų šalinimo galimybės

Pažeisto danties išrovimas

Chirurginis danties šalinimas

Protinių dantų šalinimas

Retinuotų dantų šalinimas

Dantų šalinimas ortodontiniu tikslu

Mūsų rekomendacijos pacientams

Jeigu protiniai dantys yra pilnai išdygę, sveiki ir kontaktuoja su priešingo žandikaulio protiniu dantimi, atlikdami kramtymo funkciją, o Jūs galite juos kokybiškai išsivalyti, jų šalinti nereikia.

Abejojant dėl protinių dantų šalinimo, rekomenduojama atvykti pasikonsultuoti su specialistu. Kiekvienas atvejis yra individualus, todėl tik įvertinę Jūsų dantų ir burnos klinikinę būklę, galėsime pateikti aiškų atsakymą, ar protinius dantis reikia šalinti ir kada geriausia tai atlikti.

Po danties pašalinimo kelias valandas galimas nežymus kraujavimas, tad rekomenduojama apie valandą pašalinto danties vietoje, stipriai sukandus, palaikyti sterilios marlės tvarstelį. Taip pat galimas patinimas, kurį sumažinti padeda šaldymas ledo maišeliais pirmąsias valandas po procedūros (ne ilgiau 20 min., darant tokios pat trukmės pertraukas). Skausmą po danties pašalinimo galima malšinti priešuždegiminiais vaistais.

Siekiant išvengti komplikacijų, 24 valandas po danties šalinimo patariama vengti didelio fizinio krūvio, karšto, kieto maisto, gazuotų gėrimų, alkoholio, rūkymo. Detalias rekomendacijas pateiks danties šalinimą atlikęs burnos chirurgas.

Dantų šalinimą atliekantys specialistai

Klinikoje „Novadenta“ dantų šalinimą atlieka patyrę burnos chirurgai, užtikrinantys, kad procedūra bus atlikta itin tiksliai ir greitai, be skausmo ir nemalonių pojūčių.

Didžiausias mūsų įvertinimas –
Jūsų pasitikėjimas!

Registracija internetu

Registracija internetu

Kviečiame užpildyti žemiau esančią registracijos formą. Pasirinkite kliniką, kurioje norėtumėte gydytis, taip pat nurodykite patogų laiką ir vizito priežastį. Gavę užklausą, kuo greičiau su Jumis susisieksime!

- Pasirinkite kliniką, kurioje norite registruotis

- Pasirinkite paslaugą

- Jums patogiausias vizito laikas

- Mano vizito tikslas

Pažymėkite savo pasirinkimą

- Kontaktinė informacija apie jus