lt en
Registracija Internetu
Novadenta

Žirmūnų g. 81, Vilnius -
Odontologijos ir implantologijos
klinika

Telefonas: +370 615 24500 El. paštas: novadentalt@gmail.com

Darbo laikas: I–V 9:00–19:00, VI–VII nedirbame

Novadenta

Rinktinės g. 28, Vilnius -
Estetinės odontologijos
klinika

Telefonas: +370 608 40688 El. paštas: novadentalt@gmail.com

Darbo laikas: I–V 9:00–19:00, VI–VII nedirbame

Dantų griežimo ir dilimo profilaktika, gydymas

Dantų griežimo ir dilimo profilaktika, gydymas

Griežimas dantimis ( kitaip – bruksizmas) – tai nevalingas dantų tarpusavio kontaktavimas arba gilus sukandimas ne kramtymo metu, nulemiantis dantų dilimą, nusidėvėjimą, žandikaulio sąnario skausmus.

 

Griežimo dantimis priežastys gali būti netaisyklingas sąkandis, žandikaulio padėtis, nekokybiškai atliktas dantų plombavimas ar protezavimas, tačiau viena dažniausių bruksizmo priežasčių – nuolat patiriamas stresas ir įtampa.

 

Dažniausiai dantimis griežiantis žmogus apie šią problemą nieko neįtaria. Apie ją įspėja bruksizmo sukelti simptomai, kurių būdingiausi – nudilę dantys ir padidėjęs kramtymo raumenų tonusas. Taip pat gali būti jaučiami plintantys link ausies galvos ar kramtomųjų raumenų skausmai, dantų jautrumas šalčiui, padidėjęs dantų paslaukumas. Liežuvyje ar skruosto gleivinėje gali būti pastebimos sukandimo žymės.

 

Pastebėjus bruksizmo simptomus, patariama nedelsiant kreiptis į gydytoją odontologą. Odontologijos klinikoje „Novadenta“ patyrę specialistai įvertins dantų pakenkimo lygį ir parinks kiekvienu atveju efektyviausią bruksizmo gydymo planą. Dažniausiai bruksizmą sukelia kelios priežastys, todėl prireikia kompleksinio gydymo, kurio metu derinami keli gydymo metodai. Kuo anksčiau kreipiamasi į gydytojus ir kuo mažiau pažeisti paciento dantys, tuo greitesnis ir paprastesnis yra bruksizmo gydymas.

Bruksizmo gydymas reikalingas, jeigu:

Dantys nudilę, aptrupėję, jautrūs

Vargina dažni galvos, žandikaulio sąnario skausmai

Pastebėjote dantų įspaudus liežuvyje ar vidinėje skruostų dalyje.

Bruksizmo gydymo etapai

Konsultacijos metu surenkama anamnezė, įvertinama paciento dantų būklė, prireikus atliekami tyrimai, nustatomos problemos priežastys ir sudaromas gydymo planas.

Atliekamas suplanuotas gydymas.

Pateikiamos bruksizmo profilaktikos rekomendacijos.

Informacija apie bruksizmą

Trukmė: priklauso nuo bruksizmo priežasties, dantų pažeidimo laipsnio. Įprastai gydymas gali užtrukti nuo kelių mėnesių iki kelerių metų.

Vizitų skaičius: priklauso nuo reikalingo gydymo.

Rezultatas: po bruksizmo gydymo pacientai vėl gali džiaugtis gražiais ir sveikais dantimis bei džiaugtis žymiai pagerėjusia gyvenimo kokybe be skausmų ir nemalonių pojūčių.

Bruksizmo profilaktikos ir gydymo kainos:

Plomba

30 €

Kombinuotas gydymas

40 €

Spalvota plomba / šviesoje kietėjanti

50 €

Silantai

10 €

Pieninių dantų šalinimas

15 €

Kainoraštis

Bruksizmo gydymo galimybės

Dantų atkūrimas

Ortodontinis gydymas

Sukandiminės kapos

Kineziterapija

Kompleksinis gydymas

Mūsų rekomendacijos pacientams

Pastebėjus bruksizmo simptomus, reikėtų nedelsti ir registruotis gydytojo odontologo konsultacijai. Kuo anksčiau kreipsitės, tuo lengviau išspręsime Jūsų problemą.

Jeigu dantų griežimas nulemtas streso ir psichologinės įtampos, gydymo rezultatams labai svarbią reikšmę turi paties paciento motyvacija, atsakingas požiūris ir pastangos, siekiant kontroliuoti savo emocijas.

Norint išvengti griežimo dantimis problemos, rekomenduojama keisti gyvenimo būdą, lėtinti gyvenimo tempą, užsiimti atpalaiduojančiomis, stresą ir nerimą slopinančiomis veiklomis, pasitelkti psichoterapiją. Esant kreiviems dantims ar netaisyklingam sąkandžiui, svarbu laiku atlikti ortodontinį gydymą.

Griežimo dantimis gydymą atliekantys gydytojai

Bruksizmo gydymą klinikoje „Novadenta“ atlieka patyrę įvairių odontologijos sričių specialistai, užtikrinantys tikslią griežimo dantimis priežasčių diagnostiką ir efektyvų rezultatą.

Didžiausias mūsų įvertinimas –
Jūsų pasitikėjimas!

Registracija internetu

Registracija internetu

Kviečiame užpildyti žemiau esančią registracijos formą. Pasirinkite kliniką, kurioje norėtumėte gydytis, taip pat nurodykite patogų laiką ir vizito priežastį. Gavę užklausą, kuo greičiau su Jumis susisieksime!

- Pasirinkite kliniką, kurioje norite registruotis

- Pasirinkite paslaugą

- Jums patogiausias vizito laikas

- Mano vizito tikslas

Pažymėkite savo pasirinkimą

- Kontaktinė informacija apie jus