lt en
Registracija Internetu
Novadenta

Žirmūnų g. 81, Vilnius -
Odontologijos ir implantologijos
klinika

Telefonas: +370 615 24500 El. paštas: novadentalt@gmail.com

Darbo laikas: I–V 9:00–19:00, VI–VII nedirbame

Novadenta

Rinktinės g. 28, Vilnius -
Estetinės odontologijos
klinika

Telefonas: +370 608 40688 El. paštas: novadentalt@gmail.com

Darbo laikas: I–V 9:00–19:00, VI–VII nedirbame

Dantų kanalų gydymas

Dantų kanalų gydymas

Mokslas apie dantų šaknų kanalus, jų anatomiją, ligas, diagnostiką bei gydymą.

Endodontinis gydymas pasitelkiamas

Kai danties šaknies kanalo viduje esantis minkštasis audinys (pulpa) yra pažeistas uždegimo ar infekcijos. Endodontinis gydymas padeda išsaugoti natūralius dantis.

 

Odontologijos klinikoje „Novadenta“ atliekamas dantų šaknų kanalų gydymas ir pergydymas, naudojant itin aukštos raiškos mikroskopą „Labomed“. Tai – vienas iš svarbiausių endodontinio gydymo įrankių, padedantis pamatyti itin detalų dantų šaknų kanalų vaizdą, tiksliai įvertinti jų būklę, nepriekaištingai atlikti ypatingo tikslumo reikalaujantį gydymą ir užtikrinti kokybišką rezultatą. Atliekant kanalų pergydymą, mikroskopu galima tiksliai identifikuoti ankstesnio dantų šaknų kanalo gydymo komplikacijas ir efektyviai ištaisyti klaidas.

Dantų šaknų kanalų gydymas reikalingas:

Dantų šaknų kanalus pažeidus infekcijai

 

Endodontinis gydymas padeda pašalinti infekciją iš dantų šaknų kanalų sistemos ir taip apsaugoti dantį bei aplinkinius audinius.

Infekcijai atsinaujinus

 

Jeigu dėl nesėkmingo kanalų gydymo infekcijos nepavyksta pašalinti ir ji atsinaujina, reikalingas danties šaknies kanalų pergydymas. Dantų šaknų kanalų pergydymo dažniausiai prireikia, kai endodontinis gydymas buvo atliktas prieš daug metų, kuomet nebuvo reikiamos technikos ir medžiagų.

Endodontinio gydymo etapai

Padaroma dentalinė dantų šaknų rentgeno nuotrauka.

Prieš procedūrą atliekamas vietinis nuskausminimas.

Gydomas dantis atskiriamas specialia apsaugine guma (koferdamu). Išvalomos senos plombos, karieso pažeisti audiniai.

Naudojant mikroskopą ir specialius endodontinius instrumentus išvalomi infekuoti šaknies kanalai, pašalinami pažeisti audiniai ir mikroorganizmai. Jeigu atliekamas endodontinis pergydymas, iš dantų šaknų kanalų pašalinama ir visa sena infekuota plombinė medžiaga. Išvalius šaknies kanalus ir pašalinus infekciją, jie dezinfekuojami ir užpildomi specialia medžiaga – gutaperča.

Informacija apie dantų kanalų gydymą:

Trukmė: vieno danties šaknies kanalų gydymas trunka apie 1–1,5 val.

Vizitų skaičius: įprastai pakanka 1 vizito.

Rekomendacijos prieš procedūrą: atvykdamas gydymui, pacientas turi būti visiškai sveikas.

Rekomendacijos po procedūros: po endodontinio gydymo dedama laikina plomba, todėl, praėjus 2 savaitėms, būtina atvykti pas gydytoją odontologą ir pakeisti ją nuolatine.

Rezultatas: Užkertamas kelias infekcijos plitimui, o natūralus dantis išsaugomas dar daugeliui metų.

Dantų kanalų gydymo kainos

Devitalizuojanti medžiaga

10 €

Kanalo valymas, paruošimas

40 €

Daugiašaknių dantų kanalo plombavimas gutaperča

35 €

Vienašaknių dantų kanalo plombavimas

40 €

Kanalo pergydymas

50 €

Ca(OH)2 vizito metu

10 €

Pakartotinas Ca(OH)2 keitimas + laikina plomba

50 €

Biodentino panaudojimas

50-70 €

Kainoraštis

Endodontinio gydymo galimybės

Dantų šaknų kanalų gydymas

Dantų šaknų kanalų pergydymas

Mūsų rekomendacijos pacientams

Jeigu vargina stiprus danties skausmas, dantis tampa labai jautrus šalčiui, karščiui arba sukandimui, pastebimai patamsėja, patinsta dantenos, būtina nedelsti ir kuo skubiau kreiptis į gydytoją odontologą. Laiku nesikreipiant dėl šaknų kanalų gydymo, gali grėsti rimtos komplikacijos.

Neretai dantų šaknų kanalų pažeidimai nesukelia jokių simptomų, todėl jie gali būti diagnozuojami tik profilaktinių patikrinimų metu, padarius rentgeno nuotrauką. Siekiant laiku atlikti endodontinį gydymą ir išvengti nemalonių problemų, net ir nejaučiant jokių simptomų, rekomenduojama kasmet apsilankyti pas gydytoją odontologą profikaltiniam patikrinimui.

Kreiptis į gydytoją odontologą profilaktinei patikrai ir atlikti panoraminę rentgeno nuotrauką rekomenduojama ir prieš planuojant nėštumą. Aptikus kanalų pažeidimų, kanalus būtina sugydyti, nes dantų šaknų kanalų infekcija nėštumo metu didina persileidimo riziką.

Atliekant dantų šaknų kanalų gydymą, jo sėkmei didžiausią reikšmę turi medžiagos, naudojama technika ir jį atliekančio gydytojo gydytojo specializacija bei profesionalumas. Todėl kreipiantis dėl gydymo svarbu pasidomėti, ar klinikoje naudojamas mikroskopas ir ar endodontinį gydymą atliekantis gydytojas turi pakankamą praktinę patirtį dirbdamas su juo.

Dantų šaknų kanalų gydymą atliekantys specialistai

Endodontinį gydymą klinikoje „Novadenta“ atlieka patyrusios gydytojos odontologės Miglė Vievesienė ir Veronika Gražulytė, užtikrinančios itin tikslų gydymą ir sėkmingą gydymą net itin sudėtingais atvejais.

Didžiausias mūsų įvertinimas –
Jūsų pasitikėjimas!

Registracija internetu

Registracija internetu

Kviečiame užpildyti žemiau esančią registracijos formą. Pasirinkite kliniką, kurioje norėtumėte gydytis, taip pat nurodykite patogų laiką ir vizito priežastį. Gavę užklausą, kuo greičiau su Jumis susisieksime!

- Pasirinkite kliniką, kurioje norite registruotis

- Pasirinkite paslaugą

- Jums patogiausias vizito laikas

- Mano vizito tikslas

Pažymėkite savo pasirinkimą

- Kontaktinė informacija apie jus