lt en
Registracija Internetu
Novadenta

Žirmūnų g. 81, Vilnius -
Odontologijos ir implantologijos
klinika

Telefonas: +370 615 24500 El. paštas: novadentalt@gmail.com

Darbo laikas: I–V 9:00–19:00, VI–VII nedirbame

Novadenta

Rinktinės g. 28, Vilnius -
Estetinės odontologijos
klinika

Telefonas: +370 608 40688 El. paštas: novadentalt@gmail.com

Darbo laikas: I–V 9:00–19:00, VI–VII nedirbame

Terapinis gydymas

Terapinis gydymas

Terapinis dantų gydymas apima profilaktinę dantų apsaugą nuo ėduonies ir ėduonies pažeistų dantų gydymą.

Terapinio dantų gydymo procedūros

Padeda išsaugoti sveikus dantis, dailią šypseną, užkirsti kelią didesniems dantų pažeidimams ir išvengti rimtesnių burnos sveikatos problemų.

 

Dantų ėduonis – tai viena dažniausių dantų problemų. Išsivysčius ėduoniui, danties emalyje mažėja mineralinių medžiagų, prasideda kietųjų audinių irimas ir dantyje formuojasi kariozinė ertmė. Ėduonis dažniausiai susiformuoja tose vietose, kuriose yra palankiausios sąlygos kauptis apnašoms. Tai kramtomieji danties paviršiai, tarpdančiai, lygieji danties paviršiai prie dantenų krašto. Antrinis ėduonis vystosi po nekokybiškomis senomis plombomis.

 

Odontologijos klinikoje „Novadenta“ ėduonies diagnostikai naudojama intraoralinė kamera „VistaCam“ leidžia gydytojui odontologui matyti iki 100 kartų padidintą vaizdą ir aptikti menkiausias karieso užuomazgas net sunkiausiai prieinamose vietose. Kameros dėka galima ir tiksliai įvertinti ėduonies gylį ir nuspręsti, koks gydymas reikalingas. Jeigu pažeidimas dar yra danties emalio ribose, pakanka profilaktikos – procedūros „Icon“ sistema, fluoravimo ir stebėjimo, o jeigu ėduonis jau pasiekęs dentiną, atliekamas plombavimas. Kamera ne tik palengvina ir pagerina diagnostiką bei gydymą – jos dėka užtikrinama ir aiškesnė komunikacija su pacientu. Monitoriuje matomas vaizdas leidžia pacientui suprasti, kodėl reikalingas gydymas, pamatyti gydymo rezultatus ir juos palyginti su prieš tai buvusia būkle.

Terapinis gydymas reikalingas:

Ėduonies profilaktikai

 

Siekiant apsaugoti dantis nuo ėduonies, naudojamos įvairios profilaktinės priemonės – dantų dengimas silantais, fluoravimas ir kt.

Ėduonies gydymui

 

Ankstyvojo dantų ėduonies gydymui naudojama infiltracinė sistema „Icon“, padedanti atkurti pažeistą danties emalį ir sustabdyti ėduonies plitimą. Atliekant šią tausojančią procedūrą, nereikia dantų gręžimo, todėl nepažeidžiami dantų audiniai. Kai ėduonis pažengęs, pasitelkiamas dantų plombavimas. Jeigu ėduonis pažeidęs dantį iki nervinių audinių, prieš plombavimą reikalingas šaknų kanalų gydymas.

 

 

Prireikus pakeisti plombas

 

Dantų plombos nėra amžinos. Dėl dantų kontaktavimo kramtant, paviršių trynimosi ir kitų veiksnių, jos dėvisi, praranda hermetiškumą, todėl dantis tampa labiau pažeidžiamas. Neatnaujinus sandarumą praradusios, pažeistos, įskilusios plombos,
didėja skilimo, lūžių, ėduonies rizika. Diagnozavus net menkiausius plombos pakitimus ar įtrūkimus, būtina plombą koreguoti arba pakeisti nauja.

Gydymas „Icon“ sistema etapai

Dantys izoliuojami koferdamo sistema.

Naudojant specialius aplikatorius dantų paviršius veikiamas specialia rūgštimi, atveriančia pažeisto emalio poras.

Gydomų dantų paviršiai nuplaunami ir sausinami oro srove.

Ant dantų tepama kompozitinė derva, impregnuojanti ir užpildanti atverto emalio poras, taip sutvirtinant demineralizuotą dantų emalio sluoksnį ir užkertant kelią karieso plitimui į gilesnius danties audinius.

Dantų plombavimas

Įvertinamas danties pažeidimo lygis, prireikus, padaroma rentgeno nuotrauka.

Esant poreikiui atliekamas vietinis nuskausminimas.

Naudojant grąžtą, pašalinami ėduonies pažeisti audiniai.

Ertmė sandariai užpildoma plombine medžiaga. Atkuriama natūrali danties forma ir funkcija.

Terapinis gydymas

Jums reikalingą procedūrą parinksime atidžiai išklausę Jūsų skundus ir įvertinę Jūsų dantų būklę.

Trukmė: 30–60 min.

Vizitų skaičius: įprastai pakanka vieno vizito, tačiau esant gilesniems emalio pažeidimams, jų gali prireikti daugiau.

Rekomendacijos prieš procedūrą: nėra.

Rekomendacijos po procedūros: pateiks procedūrą atlikęs specialistas.

Rezultatas: matomas iš karto po procedūros. Po „Icon“ procedūros baltos emalio dėmės išnyksta arba tampa neryškios, užkertamas kelias ėduonies vystymuisi. Danties plombavimas ar plombos keitimas atkuria danties funkciją ir jo estetinę išvaizdą.

Terapinio gydymo kainos

Sužinokite terapinio gydymo procedūrų kainas.

Konsultacija

15 €

Odontologinės apžiūros hig. paketas

10 €

Nejautra

10 €

Rentgeno nuotrauka

10 €

Koferdamas

5 €

Už neatvykimą nepranešus

10 €

Kainoraštis

Terapinio gydymo galimybės

Dantų fluoravimas

Ankstyvo ėduonies gydymas „Icon“ sistema

Dantų plombavimas

Susidėvėjusių plombų keitimas

Mūsų rekomendacijos pacientams

Dantų ėduonies vystymasis prasideda nuo demineralizacijos. Apie ją įspėja „baltos dėmės“ – pirminiai emalio demineralizacijos židiniai po kietu emalio paviršiumi, galintys išsivystyti į ėduonį. Demineralizacijos proceso galima išvengti užtikrinant tinkamą burnos higieną ir dukart per metus atliekant profesionalios burnos higienos procedūrą. Pastebėjus demineralizacijos dėmes, rekomenduojama kuo skubiau kreiptis į burnos higienos specialistą tam, kad būtų galima sustabdyti ėduonies progresavimą.

Skausmas, dantų jautrumas saldžiam, šaltam ar karštam maistui ir gėrimams, patamsėjusi dantų spalva, skylutės, nemalonus burnos kvapas įspėja, kad dantis gali būti pažeidęs ėduonis. Pastebėjus šiuos simptomus, rekomenduojama nedelsiant kreiptis į gydytoją odontologą. Laiku pradėtas gydymas užkirs kelią rimtesnėms odontologinėms problemoms.

Pradinėse stadijose, kol kariozinis procesas dar nepasiekęs gilesnių danties sluoksnių, dantų ėduonis gali nepasireikšti jokiais simptomais, todėl patiems jį pastebėti sunku. Siekiant išvengti ėduonies vystymosi, labai svarbu reguliariai apsilankyti pas gydytoją odontologą profilaktiniam patikrinimui.

Laiku neatnaujinus sandarumą praradusios, pažeistos, įskilusios plombos, didėja rizika, kad dantį paveiks ėduonis, jis skils arba nulūš ir prireiks brangesnio, ilgesnio bei sudėtingesnio gydymo. Todėl pastebėjus ar pajutus bet kokius pokyčius (įtrūkimus, spalvos pasikeitimą, padidėjusį jautrumą ir kt.), rekomenduojama nedelsiant kreiptis į gydytoją odontologą, kuris įvertins plombos ir danties būklę, prireikus, atliks reikalingą gydymą.

Terapinį gydymą atliekantys gydytojai

Terapinį gydymą klinikoje „Novadenta“ atlieka patyrusi gydytoja odontologė Lina Rudzinskienė, kiekvienam pacientui skirianti individualų dėmesį ir visuomet užtikrinanti aukščiausią gydymo kokybę.

Didžiausias mūsų įvertinimas –
Jūsų pasitikėjimas!

Registracija internetu

Registracija internetu

Kviečiame užpildyti žemiau esančią registracijos formą. Pasirinkite kliniką, kurioje norėtumėte gydytis, taip pat nurodykite patogų laiką ir vizito priežastį. Gavę užklausą, kuo greičiau su Jumis susisieksime!

- Pasirinkite kliniką, kurioje norite registruotis

- Pasirinkite paslaugą

- Jums patogiausias vizito laikas

- Mano vizito tikslas

Pažymėkite savo pasirinkimą

- Kontaktinė informacija apie jus