lt en
Registracija Internetu
Novadenta

Žirmūnų g. 81, Vilnius -
Odontologijos ir implantologijos
klinika

Telefonas: +370 615 24500 El. paštas: novadentalt@gmail.com

Darbo laikas: I–V 9:00–19:00, VI–VII nedirbame

Novadenta

Rinktinės g. 28, Vilnius -
Estetinės odontologijos
klinika

Telefonas: +370 608 40688 El. paštas: novadentalt@gmail.com

Darbo laikas: I–V 9:00–19:00, VI–VII nedirbame

Vaikų dantų gydymas

Vaikų dantų gydymas

Remiantis statistika, kas antras trejų metų vaikas jau turi sugedusių dantų, o 7–8 metų amžiaus grupėje ėduonis yra pažeidęs daugiau nei aštuoniasdešimties procentų vaikų dantis.

Siekiant vaikų dantis išlaikyti sveikus, svarbu užtikrinti tinkamus burnos priežiūros bei mitybos įpročius. Taip pat labai svarbu reguliariai tikrinti dantis profilaktiškai – ankstyva ėduonies bei kitų ligų, sąkandžio patologijos diagnostika leis užkirsti kelią tolimesniam jų vystymuisi ir išvengti sunkesnių pasekmių.

 

Odontologijos klinikoje „Novadenta“ vaikų dantis gydo patyrusi vaikų odontologė Miglė Vieversienė, turinti specifinių žinių bei bendravimo su vaikais įgūdžių. Pasitelkdama įvairias metodikas ji sugeba numalšinti vaikų baimę bei nerimą ir pasiekti bendradarbiavimo susitarimą. Profesionalios specialistės atliekamas vaikų dantų gydymas nesukelia vaikui blogų emocijų ir nepalieka nemalonių prisiminimų.

Vaikų dantų gydymas reikalingas:

Norint apsaugoti dantis

 

Siekiant apsaugoti vaikų dantis nuo gedimo, rekomenduojama juos padengti silantais. Silantai – tai dantų ėduonies profilaktikai skirta priemonė, neleidžianti bakterijoms ir angliavandeniams ardyti danties emalio. Dengimą silantais rekomenduojama atlikti iš karto išdygus nuolatiniams dantims, nes tada jie būna silpnai mineralizuoti ir jiems būtina apsauga.

Ėduonies profilaktikai

 

Jeigu nuolatiniai vaikų dantys yra silpnesni, dantų ėduonies kontrolei ir profilaktikai siūloma atlikti fluoravimą. Fluoras skatina emalio remineralizaciją, didina atsparumą demineralizacijai, slopina rūgščių formavimąsi apnašose ir yra pagrindinis veiksnys, užtikrinantis danties atsparumą ėduoniui.

Ėduonies gydymui

 

Pieninius dantis pažeidus ėduoniui, juos, kaip ir nuolatinius, būtina gydyti. Negydomas ėduonis gali plisti į gilesnius audinius ir sukelti įvairių komplikacijų. Pieniniai dantys gali būti plombuojami ne tik baltomis, bet ir spalvotomis plombomis – vaikas gali pasirinkti norimą spalvą. Taip jis įtraukiamas į gydymo procesą, skatinamas jo susidomėjimas, didėja motyvacija lankytis pas gydytoja gydytoją.

Dantų dengimas silantais

Dantis švariai išvalomas – pašalinamas apnašas, maisto likučiai.

Danties paviršius išdžiovinamas ir apdorojamas specialiu skysčiu.

Danties vagelės padengiamos silantais.

Silantai sukietinami specialia lempa, padedančia užtikrinti gerą jų prisitvirtinimą prie danties paviršiaus, atsparumą nusidėvėjimui ir efektyvią danties apsaugą nuo ėduonies.

Vaikų dantų plombavimas

Įvertinamas danties pažeidimo lygis, prireikus, padaroma rentgeno nuotrauka.

Atliekamas vietinis nuskausminimas.

Pašalinami ėduonies pažeisti danties audiniai, ertmė dezinfekuojama.

Atliekamas plombavimas – ertmė sandariai užpildoma plombine medžiaga.

Vaikų dantų gydymo kainos

Plomba

30 €

Kombinuotas gydymas

40 €

Spalvota plomba / šviesoje kietėjanti

50 €

Silantai

10 €

Pieninių dantų šalinimas

15 €

Kainoraštis

Vaikų dantų gydymo galimybės

Dantų dengimas silantais

Dantų fluoravimas

Pieninių dantų plombavimas

Pieninių dantų šaknų kanalų gydymas

Mūsų rekomendacijos pacientams

Nors neretai manoma, kad daugumą odontologinių problemų nulemia genetika, gydytojai odontologai sako, kad didžiausią įtaką jų atsiradimui visgi turi kasdieniai burnos higienos įpročiai. Todėl labai svarbu teisingus burnos higienos įgūdžius ugdyti nuo mažens. Išdygus pirmam dantukui, tėvams su kūdikiu rekomenduojama atvykti pirmam vizitui pas gydytoją odontologą, kuris suteiks profesionalią informaciją apie pieninių dantų priežiūrą.

Dantų sveikatai labai svarbi ir tinkama mityba. Norint išugdyti teisingus mitybos įpročius, svarbu ne tik kalbėti apie tai, koks maistas ir gėrimai kenkia dantims. Labai svarbu, kad tėvai taip pat rinktųsi sveikus produktus ir patys rodytų vaikui sektiną pavyzdį.

Daugelio įsitikinimu pieninių dantų gydyti nereikia, nes jie vis tiek iškris. Tačiau vaikų odontologai pabrėžia, kad pieninius dantis gydyti būtina. Pieninio danties ėduonis gali tapti ne tik skausmo ar tinimo priežastimi, bet ir sukelti infekciją, galinčią pažeisti nuolatinio danties užuomazgas.

Labai svarbu kasmet su vaiku apsilankyti pas vaikų odontologą profilaktiniam patikrinimui. Ankstyva dantų ligų, sąkandžio patologijos diagnostika leidžia užkirsti kelią tolimesniam jų vystymuisi ir užtikrinti gerą vaiko burnos ertmės sveikatą.

Vaikų dantų gydymą atliekantys gydytojai

Vaikų dantų gydymą klinikoje „Novadenta“ atlieka patyrusios ir rūpestingos vaikų odontologės Miglė Vieversienė ir Karolina Abramavičiūtė, užtikrinsiančios, kad dantų gydymas vaikui nesukels blogų emocijų.

Didžiausias mūsų įvertinimas –
Jūsų pasitikėjimas!

Registracija internetu

Registracija internetu

Kviečiame užpildyti žemiau esančią registracijos formą. Pasirinkite kliniką, kurioje norėtumėte gydytis, taip pat nurodykite patogų laiką ir vizito priežastį. Gavę užklausą, kuo greičiau su Jumis susisieksime!

- Pasirinkite kliniką, kurioje norite registruotis

- Pasirinkite paslaugą

- Jums patogiausias vizito laikas

- Mano vizito tikslas

Pažymėkite savo pasirinkimą

- Kontaktinė informacija apie jus